Performancing Metrics

 

Cmentarz komunalny, Piła

Cmentarz mieści sie przy ul. Motylewskiej.

Powstał w 1964 r. Pierwsze pochówki odbyły się w styczniu 1965 r. Zajmuje powierzchnię około 25 ha. Ostatnie powiększenie cmentarza miało miejsce w 2008 r.

Na cmentarzu znajduje się:
- kwatera pierwszych pilan – pochowane są tu szczątki kilkunastu osób, przeniesione z odkrytego u zbiegu ulic 11 Listopada i 14 Lutego fragmentu średniowiecznego cmentarza, gdzie  ostatnie groby pochodziły prawdopodobnie z połowy XV w.
- dom pogrzebowy - przebudowany od podstaw w latach 2012-2014.

Na nekropolii spoczywają Powstańcy Wielkopolscy 1918/1919, żołnierze Wojska Polskiego oraz uczestnicy misji pokojowych ONZ. Na nagrobkach Powstańców Wielkopolskich umieszczono medaliony z Krzyżem Powstańczym.  

 

UWAGA! Poszukujemy wszelkich informacji o tym cmentarzu, które prosimy przesyłać na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Oznaczone pod

Dodatkowe informacje

 • ZARZĄDCA:

   

  BIURO ADMINISTRACJI CMENTARZY
  ul. Motylewska 13a, 64-920 Piła
  tel. 67 212 52 94
  e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Nowości na e-mail

Chcesz otrzymywać informacje o nowościach na stronie?
Top
We use cookies to improve our website. By continuing to use this website, you are giving consent to cookies being used. More details…