Performancing Metrics

 

Cmentarz parafii św. Trójcy, Jędrzejów

Cmentarz mieści się przy ul. Cmentarnej.
Powstał w XIX wieku. Wówczas została wydzielona kwatera prawosławna, w której chowano urzędników. Zachował się tylko jeden nagrobek murowany z prawosławnym krzyżem, który usytuowany jest w okolicy obecnej kaplicy cmentarnej.

Tu znajdował się grób pułkownika Kazimierza Zenktellera, dowódca jednego z frontów powstania wielkopolskiego, przywódca III powstania śląskiego, kawaler Orderu Virtuti Militari. Jego szczątki zostały jednak w 2001r. przeniesione do Buska.
Ponadto na jędrzejowskiej nekropolii znajduje się 5 nagrobków żołnierzy powstania styczniowego i jeden powstańca wielkopolskiego.

UWAGA! Poszukujemy wszelkich informacji o tym cmentarzu, które prosimy przesyłać na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Oznaczone pod

Dodatkowe informacje

 • ZARZĄDCA:

   

  Parafia rzymskokatolicka Świętej Trójcy w Jędrzejowie
  ul. Jana Pawła II 2, 28-300 Jędrzejów
  tel. 41-386-23-00
  e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Nowości na e-mail

Chcesz otrzymywać informacje o nowościach na stronie?
Top
We use cookies to improve our website. By continuing to use this website, you are giving consent to cookies being used. More details…