Performancing Metrics

Cmentarz parafii Trójcy Przenajświętszej, Tykocin

Cmentarz parafii Trójcy Przenajświętszej w Tykocinie jest na obszarze dzisiejszego województwa podlaskiego najstarszą katolicką nekropolią usytuowaną poza miastem. Założył ją proboszcz i superior tykocińskiego Domu Misjonarzy ksiądz Andrzej Cykanowski na początku 1795 r., na gruncie ofiarowanym przez Bractwo Różańca Świętego.

Dnia 12 lutego 1795 r. zmarły pierwsze trzy osoby, które pogrzebano na „na cmentarzu nowo założonym i poświęconym za miastem”.

Byli to świętej pamięci:
KATARZYNA POKRASINA wdowa lat 70 z Tykocina.
MATEUSZ NARKOWSKI ojciec rodziny, lat 34 ze Słomianki.
FRANCISZKA roczne dziecko, córka Marianny służącej z Tykocina.

Na tym cmentarzu znajdują się na nim groby proboszczów i księży ze Zgromadzenia Misjonarzy i zakonu bernardynów, który musiał opuścić Tykocin po Powstaniu Styczniowym oraz kaplica grobowa rodziny Glogerów.

UWAGA! Poszukujemy wszelkich informacji o tym cmentarzu, które prosimy przesyłać na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Oznaczone pod

Dodatkowe informacje

 • ZARZĄDCA:

   

  Parafia rzymskokatolicka pw. Trójcy Przenajświętszej
  ul 11 Listopada, 16-080 Tykocin
  tel. 85 718 16 43
  e-mail: 

Nowości na e-mail

Chcesz otrzymywać informacje o nowościach na stronie?
Top
We use cookies to improve our website. By continuing to use this website, you are giving consent to cookies being used. More details…