Performancing Metrics

Cmentarz komunalny Prądnik Czerwony (Batowice), Kraków

Cmentarz zlokalizowany został na gruntach dzielnicy Prądnik Czerwony, a jego nazwa Batowice wzięła się od wsi Batowice, obecnie włączonej w granice Krakowa.
Pierwsze pochówki miały miejsce w lipcu 1966 r.
W 1978r. od strony ul. Reduty wybudowano budynek administracyjny wraz z kaplicę cmentarną. W październiku 1998r. ukończono prace nad obiektem ceremonialno-administracyjnym, wg projektu znanego krakowskiego architekta, Romualda Loeglera. Na cmentarzu znajdują się kolumbaria na urny.
Osobistości:
- Andrzej First – mistrz Polski w kickboxingu,
- Bogdan Łyszkiewicz – muzyk zespołu Chłopcy z Placu Broni ,
- Andrzej Zaucha – znany piosenkarz i aktor,
- Małgorzata Świrska - siostrzenica Marii Konopnickiej,
- Witold Urbanowicz - malarz.
Swoją kwaterę mają tu żołnierze WP i AK.
Obecnie zajmuje powierzchnię 37,61ha. Aktualnie trwają prace zmierzające do poszerzenia cmentarza o 8,90ha terenu za drogą przy ul. Powstańców.

Uwaga! Cmentarz ten jest często mylony z parafialnym Cmentarzem Prądnik Czerwony, który znajduje się przy skrzyżowaniu ulic Reduta i Powstańców!

UWAGA! Poszukujemy wszelkich informacji o tym cmentarzu, które prosimy przesyłać na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Oznaczone pod

Dodatkowe informacje

 • ZARZĄDCA:

   

  Zarząd Cmentarzy Komunalnych
  ul.Rakowicka 26, 31-510 Kraków
  tel: 12 619-99-00
   e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Nowości na e-mail

Chcesz otrzymywać informacje o nowościach na stronie?
Top
We use cookies to improve our website. By continuing to use this website, you are giving consent to cookies being used. More details…