Performancing Metrics

Wichury w Polsce: zamknięte nekropolie, zniszczenia na cmentarzach

Z powodu czwartkowego huraganu wielu zarządców zamknęło cmentarze. Wcześniej obawiano się upadających drzew i obrywanych gałęzi, a obecnie - do czasu uporządkowania - mogą stanowić zagrożenie dla odwiedzających nekropolię.
Z całej Polski spływają doniesienia o zniszczeniach.
W piątek rozpoczęły się prace prządkowe. Liczone są straty wynikające ze zniszczenia nagrobków i infrastruktury cmentarnej. 

Szczególnie trudna sytuacja jest na Pomorzu.

Miasto Gdański jeszcze przed nadejściem silnych wiatrów podjął decyzję o zamknięciu wszystkich cmentarzy komunalnych w mieście. Ponadto został zamknięty Park Oliwski. Nieruchomości te zostały zamknięte do odwołania. Dziś rozpoczęły się prace porządkowe.

Do piątku też zamknięty będzie - decyzją burmistrza - cmentarz w Szczecinku.

Na Podkarpaciu w Jarosławiu został zamknięty Cmentarz Stary przy ul. Cmentarnej oraz cmentarz przy ul. Bocznej Sanowej. O zamknięciu cmentarzy poinformowało Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej Sp. z o.o. Obecnie już usuwane są skutki wichury. Cmentarze zostaną ponownie otwarte, gdy ustanie silny wiatr.

W Grudziądzu (Kujawsko-pomorskie) na cmentarzu farnym wiatr wyrwał z korzeniami drzewo, które zniszczyło pobliskie nagrobki.

W Lubuskim w Gorzowie Wielkopolskim administrator cmentarza przy ulicy Żwirowej podjął decyzję o zamknięciu nekropolii w dniu 21 października. Udostępniony ponownie dla odwiedzających został w piątek.

W Jaśienicy (Śląskie) wiatr poprzewracał drzewa, które zniszczyły kilkanaście nagrobków.

W Jeleniej Górze (Dolnośląskie) wichura zniszczyła największą w mieście nekropolię przy ul. Sudeckiej. Do usuwania powalonych drzew zaangażowano oprócz przedsiębiorstw komunalnych firmę alpinistyczną.

Ostatnio zmieniany sobota, 30 październik 2021 19:03
Oznaczone pod

Nowości na e-mail

Chcesz otrzymywać informacje o nowościach na stronie?
Top
We use cookies to improve our website. By continuing to use this website, you are giving consent to cookies being used. More details…