Performancing Metrics

 

W Gorzowie Wielkopolskim można przemieszczać się busem po cmentarzu

Administrator cmentarza komunalnego w Gorzowie Wielkopolskim Inneko SPZ zorganizuje na nekropolii bezpłatny transport na terenie dla seniorów powyżej 70 roku życia i osób, które mają trudności z poruszaniem. Planowane jest uruchomienie dwóch tras.

W Gorzowie bus jeżdżący po cmentarzu to usługa nowa i pilotażowa. Uruchomiona ze względu na to, że wyjazd dla pojazdów prywatnych na teren cmentarza zostanie zamknięty w piątek 27 października o godzinie 10:00.

Zostaną utworzone dwie pętle:
- pierwsza od bramy głównej do nowej części cmentarza - części „poligonowej” oraz do kwater przy Parku Słowiańskim,
- druga pętla skomunikuje bramę główną z nową częścią cmentarza i kwaterami od strony Chwalęcic.

Bus będzie jeździł naprzemiennie. Jest to usługa darmowa, która będzie świadczona w godzinach od 9:00 do 15:00. To będzie pojazd dziewięcioosobowy, ale dwa miejsca zajmie obsługa: kierowca oraz osoba, która będzie pomagała otworzyć drzwi, czy też wsiąść do tego pojazdu. Na trasie będą wyznaczone przystanki, na których będzie można wsiąść i skorzystać z opcji na powrót.

Podobne usługi wprowadzono już w innych miastach. Np. od 6 października 2021r. po Cmentarzu Łostowickim w Gdańsku w jeździ bus autonomiczny bez kierowcy. Porusza się po trasie 1100 metrów i obejmuje najdłuższą aleję cmentarza.

Ostatnio zmieniany poniedziałek, 23 październik 2023 09:35
Oznaczone pod

Nowości na e-mail

Chcesz otrzymywać informacje o nowościach na stronie?
Top