Performancing Metrics

Oława: nietypowy apel w formie ... klepsydry

Na obszarze powiatu oławskiego policjanci w nietypowy sposób przyciągają uwagę, by ostrzec o oszustach. Swój przekaz ubrali w formę … klepsydry. 

 

Klepsydry do druku!

Jak podaje policyjny komunikat:  dzielnicowi rozwiesili klepsydry, które zamiast informacji o czyjejś śmierci oraz terminie i miejscu pogrzebu zawierają apel do starszych osób.

W taki sposób policjanci porozwieszali przed cmentarzami swój apel już przed dniem Wszystkich Świętych i Dniem Zadusznym. Ponieważ ma on formę nekrologu, udanie przyciąga uwagę osób starszych, którzy na co dzień interesują się taką formą informacji. Czytająca ją osoba będzie miała okazję dowiedzieć się, jak się zachować, aby zminimalizować ryzyko stania się ofiarą oszustwa - podano na stronie KMP Oława.

Policjanci uważają, że skierowanie takiego przekazu do osób starszych jest celowe, gdyż właśnie seniorzy które są ofiarami oszustw m.in. "na wnuczka", czy "na policjanta", ma pomóc uchronić ich przed przestępczym procederem. 

Klepsydry do druku!

Na klepsydrach możemy przeczytać m.in.:

Wasze pieniądze mogą znaleźć się w zainteresowaniu oszustów podających się za policjantów, pracowników poczty czy innych urzędów lub zawodów! – ostrzega jeden z nekrologów

Nigdy nie przekazujcie pieniędzy i innych wartościowych przedmiotów osobom, których nie znacie! Chrońcie swoje mienie przed nieuczciwymi praktykami.

Oławscy policjanci nie są jednak pomysłodawcami takiego sposobu ostrzegania. Podobna akcja miała miejsce w maju w Rawiczu i Jarocinie. Tam funkcjonariusze nie ograniczali się do cmentarzy, a klepsydry pojawiły się również w urzędach.
Ostatnio zmieniany sobota, 06 listopad 2021 16:11

Nowości na e-mail

Chcesz otrzymywać informacje o nowościach na stronie?
Top
We use cookies to improve our website. By continuing to use this website, you are giving consent to cookies being used. More details…