Performancing Metrics

 

Z powodu orkanu "Grzegorz" zamykane są cmentarze

Z powodu trwającej wichury, podczas której porywy wiatru dochodzą do 150 km/h wielu zarządców zamknęło wstęp na cmentarze. Niestety z uwagi na spodziewane zniszczenia wśród drzewostanów ograniczenie to może trwać nawet kilka dni.

W całej Polsce Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia meteorologiczne przed silnym wiatrem i intensywnymi opadami deszczu. W związku ze spodziewanymi wiatrołomami w wielu miastach postanowiono zabronić wstępu do parków i na cmentarze.

O zamknięciu przez Gdański Zarząd Dróg i Zieleni wszystkich cmentarzy i poinformowała rzecznik prasowa prezydenta Gdańska Magdalena Skorupka-Kaczmarek. Zakaz wstępu obowiązuje do odwołania. Niestety wielu gdańszczan ignoruje zagrożenie.

Cmentarze komunalne przy ul. Moniuszki, Żeromskiego i Cmentarnej w Wałbrzychu zostały zamknięte do odwołania. Wiatr już połamał gałęzie oraz spowodował przewrócenie się drzew, co stwarza bezpośrednie niebezpieczeństwo dla osób przebywających na cmentarzach.
 

Biuro Zarządzania Kryzysowego Urzędu Miejskiego w Świdnicy wprowadziło w dniu dzisiejszym zakaz wstępu do parków oraz na cmentarz komunalny przy ul. Łukasińskiego.

W związku z orkanem Grzegorz, który dotarł do Jeleniej Góry, zamknięte zostały do poniedziałku stare cmentarze komunalne przy ul.Sudeckiej oraz w Sobieszowie. Zamknięty został także Park Zdrojowy w Cieplicach.

Na cmentarzach na Miłostowie i Junikowie w Poznaniu jest 2500 drzew, które przeznaczone są do wycinki. Prawdopodobnie nie przetrwają orkanu. Z tego powodu jeszcze w dniu dzisiejszym spodziewana jest decyzja o zamknięciu nekropolii.

Ostatnio zmieniany sobota, 17 kwiecień 2021 17:26

Nowości na e-mail

Chcesz otrzymywać informacje o nowościach na stronie?
Top
We use cookies to improve our website. By continuing to use this website, you are giving consent to cookies being used. More details…