Performancing Metrics

 

Cmentarz komunalny, Komorowo, gmina Polanów

Cmentarz położony przy ul. Przytorze.

Pośrodku zachowały się ślady rodzinnego grobowca z dwiema ściankami żeliwnego ogrodzenia i żeliwną płytą inskrypcyjną należącą do kowala Gottlieba Röder (1815–1898). Zachowały się także pojedyncze elementy wyposażenia cmentarza. Wśród nich, najliczniejsze są zwalone kamienne cokoły pod krzyże żeliwne i rustykalne płyty nagrobkowe. Tablice inskrypcyjne uległy całkowitemu zniszczeniu. Wyjątkiem jest tablica złożona na grobie dziecka Siegfrieda Dahlke (1935–1936), która jest tylko w części uszkodzona, a żeliwny krzyż Friedricha Mellenthin (1831–1912) ma odłamaną podstawę. Na tym cmentarzu chowano także mieszkańców okolicznej wsi Bożenice.

UWAGA! Poszukujemy wszelkich informacji o tym cmentarzu, które prosimy przesyłać na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Oznaczone pod

Dodatkowe informacje

 • ZARZĄDCA:

   

  Urząd Miejski w Polanowie
  ul. Wolności 4
  76-010 Polanów
  tel: +48 94 3188351
  e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Nowości na e-mail

Chcesz otrzymywać informacje o nowościach na stronie?
Top