Performancing Metrics

Cmentarz żydowski (nieczynny), ul.Lutosławskiego, Turek

 Założony na początku XIX wieku. Ostatni znany pochówek odbył się w 1939 roku. Zlikwidowany w 1943r. po zarządzeniu niemieckich władz okupacyjnych.

Najstarsze nagrobki pochodziły z 1806 roku. W 1881 roku, po zakupie dwóch dodatkowych działek, teren cmentarza uległ powiększeniu.

W 1986 roku cmentarz pojawił się na planie zagospodarowania przestrzennego miasta. W 1993 roku powstał projekt uporządkowania nekropolii.

W sierpniu 2003 przeprowadzono prace porządkowe cmentarza. Teren został ogrodzony, a pozostałości macew wkomponowano w lapidarium. 

UWAGA! Poszukujemy wszelkich informacji o tym cmentarzu, które prosimy przesyłać na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Oznaczone pod

Dodatkowe informacje

 • ZARZĄDCA:

   

  Urząd Miejski w Turku
  Kaliska 59,
  62-700 Turek
  tel.: 63 289 6100
  e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Nowości na e-mail

Chcesz otrzymywać informacje o nowościach na stronie?
Top
We use cookies to improve our website. By continuing to use this website, you are giving consent to cookies being used. More details…