Performancing Metrics

 

Cmentarz parafii Apostołów Piotra i Pawła, Grudusk

Cmentarz mieści się przy ul. Ciechanowskiej.

Tu znajduje się:
- kwatera poległych w I wojnie światowej w Grudusku: ogółem pochowano tu 42 żołnierzy: 27 niemieckich, 10 rosyjskich oraz 5 o nieustalonej narodowości. Liczba zidentyfikowanych: 
- mogiła zbiorowa polskich żołnierzy poległych w 1920r. To obelisk z kamienia, z metalowym krzyżem oraz napisem na metalowej tabliczce "Dom żołnierzom poległym w obronie Ojczyzny dnia 8 sierpnia 1920 roku". Patronat na obiektem sprawuje Urząd Gminy oraz Zbiorcza Szkoła Gminna w Grudusku.
- kwatera żołnierzy Wojska Polskiego, Armii Radzieckiej oraz ofiar terroru. W kwaterze wojennej pochowanych jest 38 żołnierzy Wojska Polskiego, poległych w okolicach Gruduska i Glinojecka w 1939r. (w tym 3 zidentyfikowanych), 7 żołnierzy Armii Radzieckiej poległych we wsi Wiśniewo w 1945 oraz 10 ofiar terroru hitlerowskiego (w tym 4 zidentyfikowane), patriotów ziemi ciechanowskiej, pomordowanych w latach 1939-45.

W 2010r. wybudowano drogę do cmentarza.

UWAGA! Poszukujemy wszelkich informacji o tym cmentarzu, które prosimy przesyłać na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Oznaczone pod

Dodatkowe informacje

  • ZARZĄDCA:


    PARAFIA ŚWIĘTYCH APOSTOŁÓW PIOTRA I PAWŁA
    ul. Żeromskiego 2, 06-460 Grudusk
    tel. +48 23 671 50 34
    e-mail:

Nowości na e-mail

Chcesz otrzymywać informacje o nowościach na stronie?
Top