Performancing Metrics

Cmentarz wojenny, ul. Fieldorfa „Nila”, Bolesławiec

Pochowani są tutaj żołnierze radzieccy, którzy polegli podczas zdobycia Bolesławca jak i w późniejszym okresie.

Tutaj tez znajduje się pomnik feldmarszałka armii rosyjskiej książę M. I. Kutuzow, dla upamiętnienia miejsca, gdzie książę upadł. Wewnątrz tego pomnika znajdowała się cynowa trumienka pełniąca rolę urny, zawierająca wnętrzności Kutuzowa pozostałe po jego zabalsamowaniu. Po 1945 r. cynowa trumienka została zabrana i wywieziona do Związku Radzieckiego.

Mimo iż nie ma tu pochówku rosyjskiego marszałka, cmentarz nazywa się też cmentarzem Kutuzowa.

Uwagę przyciąga kuta brama wejściowa, po której obu stronach postawiono imponujące kamienne pylony, w których niszach umieszczone są postacie żołnierzy - po lewej stronie żołnierz armii radzieckiej, po prawej żołnierz armii Kutuzowa.

UWAGA! Poszukujemy wszelkich informacji o tym cmentarzu, które prosimy przesyłać na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Oznaczone pod

Dodatkowe informacje

 • ZARZĄDCA:

   

  Urząd Miasta Bolesławiec
  ul. Rynek 41
  59-700 Bolesławiec
  tel. (75) 64-56-400
  e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Nowości na e-mail

Chcesz otrzymywać informacje o nowościach na stronie?
Top
We use cookies to improve our website. By continuing to use this website, you are giving consent to cookies being used. More details…