Performancing Metrics

 

Cmentarz parafialny, ul. Żmigrodzka, Prusice

Cmentarz parafialny w Prusicach został otwarty 4 października 1821 r. na ziemiach wykupionych od ziemianina z Krościny Małej.  Na pierwszym nagrobku widniał napis w języku niemieckim, który po przetłumaczeniu brzmi: „Jestem pierwsza w tym miejscu i śpię tu dopóki mnie Jehowa nie wezwie. Maria Wiehweger z Wrocławia, zm. 21 października 1821 roku”.

Na jego terenie znajduje się murowana kaplica cmentarna z 1914 r. a obok znajduje się murowany budynek gospodarczy - dawny dom grabarza z końca XIX w. Brama główna z początku XX w. o słupach z kamiennych ciosów, zamkniętych brogowo u góry, zakończone kamiennymi krzyżami.

Od północy znajduje się tynkowany mur ogrodzeniowy z cegły. Wzdłuż muru znajdują się stare, niemieckie nagrobki o bardzo ciekawej, bogato zdobionej kompozycji architektonicznej z XIX i XX w., częściowo zniszczone. 

Oznaczone pod

Dodatkowe informacje

 • ZARZĄDCA:

   

  Parafia p.w. Św. Jakuba Ap. w Prusicach
  ul. Jana Pawla II 3,   55-110 Prusice,
  tel. 71 3126210,
  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.Nowości na e-mail

Chcesz otrzymywać informacje o nowościach na stronie?
Top
We use cookies to improve our website. By continuing to use this website, you are giving consent to cookies being used. More details…