Performancing Metrics

Cmentarz ewangelicki, Bogatynia

Cmentarz jest czynny. Mieści się przy ulicy Marii Skłodowskiej-Curie 40a.

Na cmentarzu mistrz budowlany Max Weickelt wybudował zupełnie nową kaplicę cmentarną, która poświęcona została 24 listopada 1912 roku i oddana do użytkowania.

Cmentarzem od 2005r. zarządza parafia w Lubaniu. Od tego czasu zaczęły się prace porządkowe: zabezpieczono mur okalający ewangelicką dziś część cmentarza, wstawiono nową metalową bramę wjazdowa, wycięto samosiejki, zbezpieczono płytami otwarte grobowce.

W połowie września 2011r. na tym cmentarzu odbył się powtórny pochówek byłych mieszkańców Białopola. Groby były ekshumowane w związku z ekspansją kopalni. 

Cmentarną kaplicę - po trzech latach remontu - zamieniona na kościół, który wraz z cmentarzem wpisano w styczniu roku 2017 do rejestru zabytków. Jednocześnie kaplicy nadano imię: Kościół Ewangelicki Zmartwychwstania Pańskiego. Dotychczasowa kaplica stała się kościołem filialnym lubańskiej parafii protestanckiej.

 

 

Oznaczone pod

Dodatkowe informacje

 • ZARZĄDCA:

   

  Parafia Ewangelicko-Augsburska w Lubaniu
  al. Kombatantów 2a
  59-800 Lubań

  tel.: +48 602 238 611
  e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Nowości na e-mail

Chcesz otrzymywać informacje o nowościach na stronie?
Top
We use cookies to improve our website. By continuing to use this website, you are giving consent to cookies being used. More details…