Performancing Metrics

 

Cmentarz parafii p.w.Najświętszej Maryi Panny Różańcowej, Radwanice, gmina Święta Katarzyna
Cmentarza parafialny w Radwanicach powstał w 1835r. Usytuowano gona wolnej od zabudowań przestrzeni, między dwoma osadami: Radwanice i Sokolniki, w pobliżu nieistniejącego dziś zbiornika wodnego.

W roku 1935, po raz pierwszy powiększono cmentarz, a kolejne powiększenie nastąpiło w 1972 roku i obecnie zajmuje on powierzchnię 0,40 ha.

W 1935 roku na działce, która dołączono do istniejącego cmentarza zbudowano kapliczkę, którą w 1987 roku proboszcz parafii ks. Bronisław Błaszczuk nakazał rozebrać. W jej miejscu powstała nowa - dużo większa. Ze starej budowli zachowano dwa elementy: dzwon o średnicy 20 cm z wizerunkiem krzyża i Matki Bożej z dzieciątkiem Jezus oraz krzyż wykonany jako odlew żeliwny. Budowę nowej kaplicy zakończono w roku 1990r. 
 
Cmentarz parafii p.w.Najświętszej Maryi Panny Różańcowej, Radwanice, gmina Święta Katarzyna

Zdjęcie: Cmentarz parafii p.w.Najświętszej Maryi Panny Różańcowej, Radwanice, gmina Święta Katarzyna, © cmentarze24.pl, 2016

UWAGA! Poszukujemy wszelkich informacji o tym cmentarzu, które prosimy przesyłać na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Oznaczone pod

Dodatkowe informacje

 • ZARZĄDCA:


  Parafia p.w.Najświętszej Maryi Panny Różańcowej, Radwanice
  ul. Kościelna 8, 55-010 Święta Katarzyna
  tel: 71/311-70-81, 601786090
  e-mail: 

   

Nowości na e-mail

Chcesz otrzymywać informacje o nowościach na stronie?
Top
We use cookies to improve our website. By continuing to use this website, you are giving consent to cookies being used. More details…