↵  
Dostarczamy informacji o: 755 cmentarzach i 614659 pochówkach.
Regulamin Reklama Kontakt
DLA CZYTELNIKÓW
Wiadomości
Forum
Galeria cmentarzy
Klepsydry
Czytelnia
WYSZUKIWARKI
Grobów
Pochowanych
Cmentarzy
Zakładów pogrzebowych
Wykaz cmentarzy
DOKUMENTY
Klepsydry
Przydatne druki
Prawodawstwo
Czytelnia
DLA ZARZĄDCÓW
Inwentaryzacje cmentarzy
|NEKROsystem| - oprogramowanie
|NEKROorganizer| - oprogramowanie
|NETcmentarz| - oprogramowanie
Klepsydry
Program partnerski
Przetargi
DLA FIRM POGRZEBOWYCH
Program partnerski
Rejestr przedsiębiorstw
Klepsydry


Z powodu trwającej wichury, podczas której porywy wiatru dochodzą do 150 km/h wielu zarządców zamknęło wstęp na cmentarze. Niestety z uwagi na spodziewane zniszczenia wsród drzewostanów ograniczenie to może trwać nawet kilka dni.

W całej Polsce Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia meteorologiczne przed silnym wiatrem i intensywnymi opadami deszczu. W związku ze spodziewanymi wiatrołomami w wielu miastach postanowiono zabronić wstępu do parków i na cmentarze.

O zamknięciu przez Gdański Zarząd Dróg i Zieleni wszystkich cmentarzy i poinformowała rzecznik prasowa prezydenta Gdańska Magdalena Skorupka-Kaczmarek. Zakaz wstępu obowiązuje do odwołania. Niestety wielu gdańszczan ignoruje zagrożenie.

Cmentarze komunalne przy ul. Moniuszki, Żeromskiego i Cmentarnej w Wałbrzychu zostały zamknięte do odwołania. Wiatr już połamał gałęzie oraz spowodował przewrócenie się drzew, co stwarza bezpośrednie niebezpieczeństwo dla osób przebywających na cmentarzach.

Biuro Zarządzania Kryzysowego Urzędu Miejskiego w Świdnicy wprowadziło w dniu dzisiejszym zakaz wstępu do parków oraz na cmentarz komunalny przy ul. Łukasińskiego.

W związku z orkanem Grzegorz, który dotarł do Jeleniej Góry, zamknięte zostały do poniedziałku stare cmentarze komunalne przy ul.Sudeckiej oraz w Sobieszowie. Zamknięty został także Park Zdrojowy w Cieplicach.

Na cmentarzach na Miłostowie i Junikowie w Poznaniu jest 2500 drzew, które przeznaczone są do wycinki. Prawdopodobnie nie przetrwają orkanu. Z tego powodu jeszcze w dniu dzisiejszym spodziewana jest decyzja o zamknięciu nekropolii.


© cmentarze24.pl
2017-10-29

TAGI: cmentarze, zniszczenia, wichury, orkan

Nowości na e-mail

© cmentarze24.pl Wszelkie prawa zastrzeżone Mapa serwisu