↵  
Dostarczamy informacji o: 755 cmentarzach i 614659 pochówkach.
Regulamin Reklama Kontakt
DLA CZYTELNIKÓW
Wiadomości
Forum
Galeria cmentarzy
Klepsydry
Czytelnia
WYSZUKIWARKI
Grobów
Pochowanych
Cmentarzy
Zakładów pogrzebowych
Wykaz cmentarzy
DOKUMENTY
Klepsydry
Przydatne druki
Prawodawstwo
Czytelnia
DLA ZARZĄDCÓW
Inwentaryzacje cmentarzy
|NEKROsystem| - oprogramowanie
|NEKROorganizer| - oprogramowanie
|NETcmentarz| - oprogramowanie
Klepsydry
Program partnerski
Przetargi
DLA FIRM POGRZEBOWYCH
Program partnerski
Rejestr przedsiębiorstw
Klepsydry


Rusza nasza kolejna akcja: apel o ostrożność i rozwagę na drogach.
Przed nami kolejny długi weekend. Wielu z nas wyruszy w trasę. Bądźmy ostrożni, a mniejsza prędkość zmniejszy ryzyko wypadku.

W minionym 2016 roku doszło do 33 350 wypadków (o 283 więcej niż w 2015), w których zginęło 2293 osoby (o 47 więcej), a 40 343 zostało rannych (411 więcej). W ocenie policji do wzrostu liczby zabitych przyczyniła się gorsza statystyka wśród pasażerów - w tej grupie, w 2016 zginęło o 72 osoby więcej niż rok wcześniej (538 w 2015).

Istotny wzrost wypadków śmiertelnych odnotowano poza obszarem zabudowanym. W miejscowościach sytuacja zmieniła się nieznacznie. A największy wzrost wypadków śmiertelnych i ich ofiar miał miejsce w maju i w czerwcu 2016 (długie weekendy i początek wakacji). Więcej wypadków śmiertelnych zdarzyło się na drogach krajowych i wojewódzkich.

Niezmiennie ok. 30% wszystkich wypadków drogowych to wyniku nadmiernej prędkości. Nie chodzi tylko o przekraczanie prędkości powyżej wartości dozwolonych. W praktyce bardzo duży wpływ na wypadki spowodowane prędkością mają warunki atmosferyczne i jezdne. W niektórych przypadkach, nawet jadąc z dopuszczalną przepisami prędkością, jedziemy za szybko.

Statystyki wskazują, że w wypadkach wywołanych nadmierną prędkością ginie blisko połowa wszystkich ofiar śmiertelnych wypadków.

Zwolnij! Śmierć i tak nadejdzie nieuchronnie…

© cmentarze24.pl
2017-04-26

TAGI: Zwolnij, wypadki, prędkość

Nowości na e-mail

© cmentarze24.pl Wszelkie prawa zastrzeżone Mapa serwisu