↵  
Dostarczamy informacji o: 755 cmentarzach i 614659 pochówkach.
Regulamin Reklama Kontakt
DLA CZYTELNIKÓW
Wiadomości
Forum
Galeria cmentarzy
Klepsydry
Czytelnia
WYSZUKIWARKI
Grobów
Pochowanych
Cmentarzy
Zakładów pogrzebowych
Wykaz cmentarzy
DOKUMENTY
Klepsydry
Przydatne druki
Prawodawstwo
Czytelnia
DLA ZARZĄDCÓW
Inwentaryzacje cmentarzy
|NEKROsystem| - oprogramowanie
|NEKROorganizer| - oprogramowanie
|NETcmentarz| - oprogramowanie
Klepsydry
Program partnerski
Przetargi
DLA FIRM POGRZEBOWYCH
Program partnerski
Rejestr przedsiębiorstw
Klepsydry


Na podstawie uchwały Rady Miasta, której jeden z punktów stanowi, iż nie można ustawiać ławek i płotków w miejscach „utrudniających komunikację i ruch”, zarządca cmentarza planuje likwidację ławeczek postawionych przy grobach.

Dodatkowym argumentem przemawiającym za koniecznością usunięcia ławeczek jest fakt, iż dokumentacja cmentarza na Majdanku nie przewiduje stawiania ich przy nagrobkach, a jedynie opaski odwadniające. Wg lubelskich urzędników nekropolia jest przede wszystkim obiektem budowlanym.
Na razie zapowiedziami mało kto się przejmuje i na miejskim cmentarzu ławeczki można zobaczyć przy zdecydowanej większości grobów. Odwiedzający – w większości starsi ludzie – argumentują, iż cmentarz to przede wszystkim miejsce zadumy i refleksji, a nie miejsce do podrzucania w biegu kwatów i zniczy.

Zamiast ławek indywidualnych miasto przewiduje ustawienie nowych ławek wzdłuż głównych alejek , by osoby odwiedzające groby bliskich mogły zatrzymać się w trakcie drogi i odpocząć. Po nekropolii maja też kursować dwa nowe meleksy.

W ubiegłych latach podobna akcja była prowadzona na cmentarzu przy ul. Białej. Kilkakrotnie były wywieszone karteczki informujące, że każdy we własnym zakresie ma zdemontować ławkę. Po wyznaczonym terminie likwidowano je sektorami. Przy głównej alei ustawiono ławki komunalne, których wygląd był uzgodniony z wojewódzkim konserwatorem zabytków. Akcja ta był mocno krytykowana, a zarządca spotkał się z zarzutem niszczenia prywatnego mienia.

[Redakcja]

© cmentarze24.pl
2015-08-04

TAGI: Gdańsk, Cmentarz Garnizonowy, zbrodnie komunistyczne

Nowości na e-mail

© cmentarze24.pl Wszelkie prawa zastrzeżone Mapa serwisu