↵  
Dostarczamy informacji o: 755 cmentarzach i 614659 pochówkach.
Regulamin Reklama Kontakt
DLA CZYTELNIKÓW
Wiadomości
Forum
Galeria cmentarzy
Klepsydry
Czytelnia
WYSZUKIWARKI
Grobów
Pochowanych
Cmentarzy
Zakładów pogrzebowych
Wykaz cmentarzy
DOKUMENTY
Klepsydry
Przydatne druki
Prawodawstwo
Czytelnia
DLA ZARZĄDCÓW
Inwentaryzacje cmentarzy
|NEKROsystem| - oprogramowanie
|NEKROorganizer| - oprogramowanie
|NETcmentarz| - oprogramowanie
Klepsydry
Program partnerski
Przetargi
DLA FIRM POGRZEBOWYCH
Program partnerski
Rejestr przedsiębiorstw
Klepsydry
Tegoroczna, ósma edycja obozu organizowanego od 2008 roku odbędzie się pod nazwą Wołyń 2015. Recordatio. Nazwa własna co roku jest inna, w 2014 roku na wskutek rozszerzenia terenu działania grupy nastąpiło powołanie i reorganizacja struktury. Całości akcji nadano nazwę „Cmentarze Kresowe Pamiętajmy Pamiętać" pozostawiając ideę nazw własnych co roku innych do działań na terenie Wołynia. Ubiegł rok to nie tylko praca po za naszymi wschodnimi granicami, lecz również sprzątanie cmentarza w miejscowości Miętkie powiat hrubieszowski.

Fundacja Niepodległości, jako główny organizator i kreator akcji „Cmentarze Kresowe Pamiętajmy Pamiętać", rozpoczyna tegoroczny projekt, od serii prelekcji i spotkań promocyjnych, które mają zapoznać potencjalnych uczestników z charakterem i specyfiką prac. W projekcie uczestniczą instytucje kościelne i kombatanckie, prywatne i państwowe. Chcielibyśmy do udziału zaprosić młodzież szkolną i akademicką, pracujących i emerytów, pracoholików i bezrobotnych, pasjonatów i abnegatów, jednym słowem wszystkich ludzi dobrej woli, którzy chcieliby poznać przeszłość i teraźniejszość Wołynia. W tym roku wyjazd zaplanowano w dniach 8 - 24 sierpnia. Terenem działań będą m. in.: Kowel, Ostrówki, Maciejów, Luboml, Kupiczów, Zasmyki, Rożyszcze, Turzysk, Przebraże, Koszyszcze, Przewały, Szumsk, Wiśniowiec, Ostróg. Szczególny nacisk położymy na to ostatnie miejsce, rozpoczęte jesienią prace będą kontynuowane do skutku. W przypadku dużej ilości chętnych zostaną zorganizowane podobozy stacjonarne. Zapewniamy transport, ubezpieczenie, wyżywienie oraz noclegi. Oczywiście sprzęt i narzędzia do pracy. Czas spędzony w czasie akcji to również spotkania, dyskusje, zwiedzanie, spotkania z rodakami i ciekawymi ludźmi, przybliżanie historii miejsc i ludzi związanych z Kresami.

Dodatkowo rozpoczynamy akcję „ szukamy naszych śladów" prosimy o informacje i relacje Polaków i o Polakach nadal zamieszkujących tereny dawnej Rzeczypospolitej. Kierujemy ten projekt również do środowisk skupionych wokół polskich szkół i towarzystw kultury polskiej, po za linią rzeki Zbrucz. Dla wahających się: istnieje możliwość przeprowadzenia przez pracowników Fundacji Niepodległości prelekcji połączonej z prezentacją zdjęciowo-filmową dotyczącą poprzednich obozów na Wołyniu. Kontakt e-mailowy rekrutacjawolyn@g.pl

Informacje bieżące oraz z poprzednich lat można znaleźć pod podanymi niżej linkami :
http://fundacja-niepodleglosci.pl/
https://www.facebook.com/wolyn2014
https://www.facebook.com/cmentarzekresowepamietajmypamietac

Fundacja Niepodległości
Cmentarze Kresowe Pamiętajcie Pamiętać
Dariusz Palusiński

© cmentarze24.pl
2015-05-27

TAGI: Wołyń, cmentarze

Nowości na e-mail

© cmentarze24.pl Wszelkie prawa zastrzeżone Mapa serwisu