↵  
Dostarczamy informacji o: 755 cmentarzach i 614659 pochówkach.
Regulamin Reklama Kontakt
DLA CZYTELNIKÓW
Wiadomości
Forum
Galeria cmentarzy
Klepsydry
Czytelnia
WYSZUKIWARKI
Grobów
Pochowanych
Cmentarzy
Zakładów pogrzebowych
Wykaz cmentarzy
DOKUMENTY
Klepsydry
Przydatne druki
Prawodawstwo
Czytelnia
DLA ZARZĄDCÓW
Inwentaryzacje cmentarzy
|NEKROsystem| - oprogramowanie
|NEKROorganizer| - oprogramowanie
|NETcmentarz| - oprogramowanie
Klepsydry
Program partnerski
Przetargi
DLA FIRM POGRZEBOWYCH
Program partnerski
Rejestr przedsiębiorstw
Klepsydry


W połowie marca, po blisko pięciu latach budowy, otwarto pierwszą w Krakowie spopielarnię zwłok. Mieszczący się przy ul. Wielogórskiej 16 budynek ma 626 m kw. powierzchni i oprócz krematorium miesci kaplicę oraz pomieszczenia techniczne do obsługi budynku i cmentarza, który ma powstać w pobliżu. Planowana nekropolia ma mieć 9 hektarów, co przekłada się na blisko 9 tys. miejsc pochówku.
Obok krematorium powstaje aktualnie parking na 60 miejsc postojowych.

Prezydent Krakowa podpisał umowę z inwestorem 12 lipca 2011. Koszt realizacji obu inwestycji wyniósł 24,5 mln zł. Całość pokryło polsko-włoskie konsorcjum pogrzebowe: firma Klepsydra z Łodzi i Urciuoli Group's S.R.L., gdyż inwestycja powstała na zasadzie partnerstwa publiczno-prywatnego: przez 30 lat inwestor będzie miał pełne prawo do pobierania korzyści finansowych za zarządzanie kompleksem cmentarnym.

Budowę tego obiektu planowano uruchomić przy cmentarzu w Batowicach i a nawet w pobliżu szpitala Żeromskiego w Nowej Hucie. W obu przypadkach z planów zrezygnowano po protestach mieszkańców. Również w Podgórkach Tynieckich mieszkańcy protestowali przeciw budowie, ale jedynym efektem było zmniejszenie powierzchni cmentarza i korekta przebiegu drogi dojazdowej. Pierwsze formalne skargi pojawiły się już 29 lipca 2011r., których rozpatrywanie przez wojewodę, w większości kończyło się w Sądzie Administracyjnym.
Tylko część skarg została uwzględniona przez Sąd, którego wyroki jednak nie negowały pozwoleń na budowę, więc inwestycja była zrealizowana na początku 2016r.

KREMATORIUM KRAKÓW
adres: Kraków, ul. Wielogórska 16
tel.: +48 12 352 44 44 w.1
fax: +48 12 352 44 44 w.2
e-mail: krakow@klepsydra.pl

fot. krematoriumklepsydra.pl

[Redakcja]

© cmentarze24.pl
2016-04-15

TAGI: Kraków, krematorium, Podgórki Tynieckie

Nowości na e-mail

© cmentarze24.pl Wszelkie prawa zastrzeżone Mapa serwisu