↵  
Dostarczamy informacji o: 755 cmentarzach i 614659 pochówkach.
Regulamin Reklama Kontakt
DLA CZYTELNIKÓW
Wiadomości
Forum
Galeria cmentarzy
Klepsydry
Czytelnia
WYSZUKIWARKI
Grobów
Pochowanych
Cmentarzy
Zakładów pogrzebowych
Wykaz cmentarzy
DOKUMENTY
Klepsydry
Przydatne druki
Prawodawstwo
Czytelnia
DLA ZARZĄDCÓW
Inwentaryzacje cmentarzy
|NEKROsystem| - oprogramowanie
|NEKROorganizer| - oprogramowanie
|NETcmentarz| - oprogramowanie
Klepsydry
Program partnerski
Przetargi
DLA FIRM POGRZEBOWYCH
Program partnerski
Rejestr przedsiębiorstw
Klepsydry


56-letnia kobieta zmarła w Łodzi, gdy opalała się na balkonie. Mimo upału przez kilka godzin nie pozwolono stamtąd zabrać jej ciała, bowiem biegła sądowa odmówiła badania zwłok z powodu … błędnie wypełnionej karta zgonu.

Mąż znalazł małżonkę w poniedziałek ok. godz. 6.30. W pośpiechu zawiadomił pogotowie, które skierowało go do pobliskiej przychodni, ta do innej placówki, bowiem w Łodzi tylko jedna zajmuje się przypadkami poświadczeń zgonu. Choć w mieszkaniu nie było śladów włamania ani innych oznak przestępstwa, lekarka z tej placówki w karcie zgonu napisała, że "nie wyklucza udziału osób trzecich". W związku z tym w mieszkaniu musiała pojawić się policja i wezwana przez prokuraturę biegła medycyny sądowej.

W tym momencie dramat rodziny przybrał wymiar makabreski. Na miejscu biegła uznała, że błędnie została wypełniona … karta zgonu. Dlatego jej zdaniem nie nastąpiło formalne stwierdzenie zgonu, bez którego niego nie mogła przystąpić do pracy. Ciała kobiety nie można więc było zabrać, choć temperatura w tym dniu przekraczała 30 stopni. Karty zgonu nie można było poprawić od razu, gdyż wystawiająca ją lekarka była już poza miastem.

Policjanci ponownie interweniowali w prokuraturze rejonowej Łódź Górna. Prokurator nakazał biegłej dokonać oględzin ciała, mimo braku formalnego stwierdzenia zgonu. Nie są znane formalne argumenty, którymi dyżurny prokurator zmusił biegłą do pracy.

Ok. godz. 16:30 zwłoki przetransportowano do kostnicy.

W tej sytuacji zastanawiające jest, na jakiej podstawie pogotowie ustaliło zgon, by odsyłać rodzinę do lekarza pierwszego kontaktu? Jaki przepis zabrania biegłemu badać zwłoki? Czy zaniechanie badania przez biegłego nie wypaczyło ustalenia przyczyn zgonu?

© cmentarze24.pl
2015-07-07

TAGI: Łódź, zgon

Nowości na e-mail

© cmentarze24.pl Wszelkie prawa zastrzeżone Mapa serwisu