↵  
Dostarczamy informacji o: 755 cmentarzach i 614659 pochówkach.
Regulamin Reklama Kontakt
DLA CZYTELNIKÓW
Wiadomości
Forum
Galeria cmentarzy
Klepsydry
Czytelnia
WYSZUKIWARKI
Grobów
Pochowanych
Cmentarzy
Zakładów pogrzebowych
Wykaz cmentarzy
DOKUMENTY
Klepsydry
Przydatne druki
Prawodawstwo
Czytelnia
DLA ZARZĄDCÓW
Inwentaryzacje cmentarzy
|NEKROsystem| - oprogramowanie
|NEKROorganizer| - oprogramowanie
|NETcmentarz| - oprogramowanie
Klepsydry
Program partnerski
Przetargi
DLA FIRM POGRZEBOWYCH
Program partnerski
Rejestr przedsiębiorstw
Klepsydry


Nie milkną komentarze związane z incydentem na cmentarzu parafialnym w Osjakowie. Niefortunnemu oznaczeniu krzyży [czytaj więcej..]nawet zarzucono znieważenie miejsca spoczynku zmarłego co podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności do lat dwóch. Udało nam się w tej sprawie uzyskać stanowisko rzecznika Kurii Metropolitalnej w Częstochowie – Księdza kanonika dr hab. Pawła Maciaszka

Oczywiście odpowiedzialność za wszelkie przedsięwzięcia dokonywane na terenie parafii ponosi Ksiądz Proboszcz – pisze do naszej redakcji rzecznik Kurii - Odnośnie do zleconych przez ks. Marka Ptaka czynności oznaczenia grobów farbą, warto podkreślić, że intencją Księdza Proboszcza było kontynuowanie porządkowania miejscowego cmentarza. Z pewnością - co podkreślane jest w medialnych przekazach - nie chciał ani znieważyć znaków chrześcijańskiej wiary czy miejsc pochówku, ani obrazić religijnych uczuć wiernych. Wszystkie one wyrażają wiarę chrześcijan w ostateczne zmartwychwstanie.

Podkreślić należy, iż w stanowisku Kurii nie ma prób cedowania winy na wykonawcę oznaczeń, ani prób tuszowania sprawy. O zdarzeniu został też poinformowany Arcybiskup Wacław Depo.

Pozostaje mieć nadzieję, że nagłośnienie tego kontrowersyjnego sposobu przypomnienia o uporządkowaniu grobu, przyczyni się do właściwych postaw zarówno administratorów cmentarzy jaki i opiekunów grobów.

[Redakcja]
fot. Radio Ziemi Wieluńskiej

© cmentarze24.pl
2015-05-23

TAGI: Osjakow, cmentarz parafialny, Kuria

Nowości na e-mail

© cmentarze24.pl Wszelkie prawa zastrzeżone Mapa serwisu