↵  
Dostarczamy informacji o: 755 cmentarzach i 614659 pochówkach.
Regulamin Reklama Kontakt
DLA CZYTELNIKÓW
Wiadomości
Forum
Galeria cmentarzy
Klepsydry
Czytelnia
WYSZUKIWARKI
Grobów
Pochowanych
Cmentarzy
Zakładów pogrzebowych
Wykaz cmentarzy
DOKUMENTY
Klepsydry
Przydatne druki
Prawodawstwo
Czytelnia
DLA ZARZĄDCÓW
Inwentaryzacje cmentarzy
|NEKROsystem| - oprogramowanie
|NEKROorganizer| - oprogramowanie
|NETcmentarz| - oprogramowanie
Klepsydry
Program partnerski
Przetargi
DLA FIRM POGRZEBOWYCH
Program partnerski
Rejestr przedsiębiorstw
Klepsydry


Wortal gromadzi takie serwisy, w których użytkownik znajdzie wykazy lub bazy pochowanych oraz dokładne plany cmentarzy. Zainteresowani mają udostępnioną także inną informację funeralną: aktualne przepisy oraz dokumenty związane z pochówkiem.
Informacje udostępniane są całkowicie bezpłatnie.
Portal podzielony jest na klika tematycznych działów. Największy poświęcony jest wszystkim poszukującym swoich przodków, bliskich czy znajomych.

Użytkownicy znajdą tu wykaz witryn cmentarzy udostępnionych poprzez wortal cmentarze-polskie.pl, z których każda wyposażona jest w wyszukiwarkę pochowanych. Zarządcy i administratorzy cmentarzy znajdą tu ofertę rozwiązań informatycznych wspomagających ich pracę, oraz propozycję usług: od inwentaryzacji nekropolii po ich projektowanie.
Dla wszystkich udostępniona została czytelnia, w której użytkownicy mogą zapoznać się z wszystkimi tematami, które dotyczą cmentarzy. Wortal tworzony jest przez pasjonatów skupionych pod szyldem przedsiębiorstwa KiM-Informacja Przestrzenna z Wrocławia, ale możliwość współpracy z wortalem, np. publikacji własnych artykułów, ma każdy, którego zainteresowania krążą wokoło cmentarzy.

Pomysł portalu i jego misja
Idea stworzenia i funkcjonowania portalu informacyjnego o polskich cmentarzach zrodziła się w 2007r., a wynikała przede wszystkim z własnych poszukiwań genealogicznych. Idea ta została urzeczywistniona startem w dniu 10 kwietnia 2008r. wortalu cmentarze-polskie.pl
Ten cel przyświeca nam do dzisiaj: mamy wspomagać poszukiwania genealogiczne poprzez wskazanie informacji o pochowanych przodkach. Dzięki lokalizacji ich miejsc pochówku, podanie podstawowych danych jak data urodzin i zgonu, dajemy co prawda tylko niewielką informację, która jednak – mamy nadzieję - jest inspiracją do dalszych poszukiwań. Nasz portal nie jest i nie powinien być jedynym źródłem danych genealogicznych , bowiem wiarygodną informację o przodkach można znaleźć przede wszystkim w archiwach.
Z przyświecającego nam celu wynika też, ze nasz portal nie jest miejscem upamiętniania zmarłych. Stąd nie ma tu i nie będzie możliwości zakładania grobów wirtualnych, nawet jeżeli będą one miały mieć charakter „pro memoria”. Tym bardziej nie będzie tu możliwości zakładania wirtualnych świeczek, co wiele środowisk – i naszym zdaniem słusznie – uważa wręcz za niemoralne. Portal spełniając funkcje informacyjne prezentuje opracowane przez nas serwisy cmentarzy lub inne portale wyłącznie zawierające wykazy pochowanych i ich dokładne plany (mapy). Strony cmentarzy nie spełniające tego warunku nie znajdą się na naszym portalu.
W związku z tym, ze w tej chwili tego typu portali cmentarzy jest stosunkowo niewiele, postanowiliśmy też wspomóc budowę takich stron. Stąd znajdują się tu propozycje inwentaryzacji i wizualizacji internetowych.

© cmentarze24.pl
2010-10-11

TAGI:

Nowości na e-mail

© cmentarze24.pl Wszelkie prawa zastrzeżone Mapa serwisu